Gönderen Konu: Kızılay Arakanlı müslümanlar için yardımlarımızı bekliyor.  (Okunma sayısı 1909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı proton

• Newbie
  • *
Kızılay Arakanlı müslümanlar için yardımlarımızı bekliyor.

« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »
irc: #archtr

Motorola Atrix: cm7.2

Çevrimdışı cumali

• Administrator
Re: Kızılay Arakanlı müslümanlar için yardımlarımızı bekliyo
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2012 - 19:56:05 »
Bu tarz kampanyalar güzel bir gelenek oldu. Hele hele minimum olarak da yardım etmek isteyenlere sms ile 5.TL yardım seçenegi çok basit ve kolay. Bilgilendirme için teşekkür ederim @proton.

Çevrimdışı GNU

• Newbie
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2012 - 22:41:54 »
Deniz Feneri Derneği hırsızları elini kolunu sallaya sallaya gezerken ve baştakiler bunlara hiç dokunmazken kimse kusura bakmasın asla Kızılay'a yardım etmem. Oradakilerin de bağışları iç etmediğinin garantisi yok!

Kaldı ki burası "Konu Dışı" forum bölümü olsa da yine de yazılacakların bilişimle ilgili olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa önüne gelen gördüğü haberi buraya taşır ve konu sonunda dönüp dolaşıp politikaya gelir.

Forum için iyi olmaz.

Çevrimdışı cumali

• Administrator
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2012 - 00:30:02 »
Alıntı yapılan: "korokos"
Deniz Feneri Derneği hırsızları elini kolunu sallaya sallaya gezerken ve baştakiler bunlara hiç dokunmazken kimse kusura bakmasın asla Kızılay'a yardım etmem. Oradakilerin de bağışları iç etmediğinin garantisi yok!

Kaldı ki burası "Konu Dışı" forum bölümü olsa da yine de yazılacakların bilişimle ilgili olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa önüne gelen gördüğü haberi buraya taşır ve konu sonunda dönüp dolaşıp politikaya gelir.

Forum için iyi olmaz.

@korokos, arkadaşımız @proton insani düşüncelerle Arakanlı müslümanların durumuna dikkat çekme amacıyla bilinen bir yardım kampanyasını buraya taşımış. Yardım edersiniz yada etmezsiniz bu sizin bileceginiz bir durum. Kimse zorlama yapmıyor. Kaldıki Deniz Feneri Derneğinin konumuzla ne alakası var. Neden buraya taşıdığınızı anlamış degilim. Burada ne Deniz Feneri Derneğinin durumunu, nede bir başka organizasyonu tartışacak durumda degiliz ve yeride degil.

Forum için iyi olmaz dediginiz nedir?  Yönetici olan @proton uygun görüp insani bir durumu konu dışı olarak fikirlerini paylaşmış. Bunu siz veya bir başka üyede paylaşsa seve seve yayınlarız.

Çevrimdışı decent

• Administrator
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Arch Linux <:> Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2012 - 00:43:09 »
@korokos,

Bizler insanız ve dünyada yaşıyoruz değil mi ?

O halde sadece Linux, sadece yazılım/donanım konuşarak robot mu olduk ?

Forum ortamı kimlere hizmet ediyor, çiçeklere/böceklere mi ?

Burası sosyal bir ortamdır, siyaset/ideoloji içermediği sürece, bu tarz konulara tabii ki yer verebiliriz.

"Baştakiler" kelimesini iade ediyorum, benim gözümde siyaset değil, millet ve devlet vardır.

"Kızılay' ı kuran kimdir ?" sorusunu da hatırlatıyorum ve daha fazlasını düşünen insanların idrakine bırakıyorum.

Ben kendi adıma söylüyorum ki, bu tarz konular gündeme geldiğinde benim için baştakilere göre hareket etmem; doğru bildiğim neyse, insan olmanın gereği neyse onu yaparım.

Yardıma muhtaç insanların dini, ırkı yoktur; ihtiyacı vardır. Bize düşen yardım ediyorsak yardım etmek, etmiyorsak gölge de etmemektir.

Bugün diğer sıkıntı çeken insanların yaşadıklarına yarın bizim düşmeyeceğimizin garantisini kim verebilir ?

tarihte[/url] de, bugün de düşenin, ihtiyaçlının yanında olmuştur.. Aksini düşünen bir kaç çatlak ses milletin sağduyusunda eriyip buharlaşmıştır.

Çevrimdışı CanEMiR

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2012 - 01:12:48 »
Teşekkürler Proton güzel bir konuya temas etmişsiniz. Şahsen elimden geleni yapacağım.

Hayatım Linux değil, Linux´ten öte gerçek bir dünya var.

Çevrimdışı GNU

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2012 - 03:04:09 »
Zaten sizlerden sözlerimin temas ettiği gerçek noktaya değinmenizi beklemiyorum zira konu o zaman siyasete taşınacak ve forum kuralları gereği doğru olmayacak.

Ben yardıma muhtaçlara el uzatmayın mı dedim? Aksine el uzatmalı ama bunu yapmanın yolu olan Kızılay'a artık güvenmediğimi ve bu güvensizliğimin temel nedenlerinden birini de dile getirdim. Ne ilgisi var diye soruyorsanız ilgisi işte bu. En büyük yardım kuruluşlarından biri milleti soyup ardından sorgulanmazken Kızılay'a güvenim yok dedim. Gayet açık fikirle önyargısız belirtilmiş bir düşünce idi.

@Decent: Bu sözlerimi kışkırtıcılık olarak görmene açıkçası çok üzüldüm. Tabi bende de hata var, düşüncelerimi daha açık yazmam gerekiyordu. Zira ben "asla Kızılay'a yardım etmem" dedim yoksa asla o insanlara yardım etmem demedim.

Sözlerim çarpıtılmasın konu da böylece tatlıya bağlansın.