Arch Linux Türkiye Forum

Gönderen Konu: Oturum Açtığımda Conky Otomatik Başlamıyor  (Okunma sayısı 129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4 Yanıt  Oturum Açtığımda Conky Otomatik Başlamıyor
: 17 Nisan 2018 - 21:56:38

Çevrimdışı Elephant Man

• Newbie
  • *
  • 41
  • I am not an animal, i am a human being!
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Ekran Kartı: Radeon HD 4850
Arkadaşlar Conky adlı widget uygulamasını indirdim ve seçeneklerden otomatik başlamayı seçtim, pencere yöneticis olarak Openbox kullanıyorum ve zaten her şey otomatik başlamıyor fakat "/home/johnmerrick/.config/openbox/autostart" dizinine Nitrogen ve Tint2 gibi uygulamarı yazınca onlar otomatik başlamıştı ve bu sorunu çözmüştüm ama Conky bir türlü otomatik başlamıyor, bunu nasıl halledebilirim? Teşekkürler.

Yanıtla #1
: 18 Nisan 2018 - 00:07:30

Çevrimdışı cumali

• Administrator
  • 2.225
Düzenlemenizi gözden geçirin. .config/openbox/autostart dosya içerigini kod içinde buraya aktarın. Örnek olması için aşağıda conky ekli autostart dosyası var. İnceleyin.

Kod: [Seç]
pcmanfm --desktop &
(sleep 2s && pypanel) &
gvtray &
conky &

Yanıtla #2
: 18 Nisan 2018 - 10:10:17

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.083
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Conky yüklerken hangi paketten faydalandınız ?
Conky yolu neresi ?

Genelde şu komutu başlangıca eklemek işi çözer:
sleep 2s && conky -c ~/nerede/bulunuyor/.conkyrc &
Örnek:
sleep 3s && conky -c ~/.conkyrc &
Ayrıca şuraya bakabilirsin, fikir oluşturur :
https://github.com/helmuthdu/conky_colors

Yanıtla #3
: 18 Nisan 2018 - 15:43:06

Çevrimdışı Elephant Man

• Newbie
  • *
  • 41
  • I am not an animal, i am a human being!
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Ekran Kartı: Radeon HD 4850
Özür dilerim arkadaşlar mesajlarınızı gördüm fakat PC ile anında ilgilenme fırsatım olmadı, lütfen kusura bakmayın. Bu arada Yaort'tan "conky-colors-git" adlı paketi indirdim ardından terminale;

sudo sensors-detect
conky-colors --gpu=2

komutlarını girdiğimde (iki girdim çünkü buraya sanırım çekirdek sayısını girmek gerekiyormuş) bana "conky -c /home/johnmerrick/.conkycolors/conkyrc" adında bir kod verdi bunu da /home/johnmerrick/.config/openbox/autostart dizinine girip "conky -c /home/johnmerrick/.conkycolors/conkyrc &" şeklinde oraya kaydedince çalıştı. Artık otomatik olarak başlıyor. Beni bayağı uğraştırıyor ama uğraşıp bulmakta bir yandan hoşuma gidiyor. Yardımseverliğiniz için çok teşekkür ederim sorunu bu şekilde çözmeyi başardım. Umarım açtığım konularla sizleri rahatsız etmiyorumdur. :)

Yanıtla #4
: 18 Nisan 2018 - 16:04:59

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.083
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Rica ederiz @Elephant Man,
Nezaketiniz ve gayretleriniz takdire değer. Bizler rahatsız olmayız, aksine memnun oluruz.
Elimizden gelen ve bilgimiz olan konularda paylaşımlar yapmayı sürdüreceğiz inşaallah.

Bu arada OpenBox kullanmak da bir ayrıcalık :)