Haberler

:::::  YENİ  :::::
ARCHKUR

Gönderen Konu: [Çözüldü] Openbox Kısayol (Hotkeys) Tuş Ayarları  (Okunma sayısı 146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elephant Man

• Newbie
  • *
  • I am not an animal, i am a human being!
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Ekran Kartı: Radeon HD 4850
Arkadaşlar gerek forum içi gerekse forum dışı arama yapmama rağmen bir türlü kısayol tuşlarını atayamadım. Fazla bir şey ayarlamak istemiyorum aslında, sadece Thunar File Manager adında dosya yöneticisi ve ROXTerm adında bir terminal kullanıyorum, ikisini atasam yeter. İnanın konu açmadan önce forumda gerekli aramaları yapıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim ve uğraştırdığım için kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018 - 19:26:42 Gönderen: cumali »

Çevrimdışı cumali

• Administrator
Yanıtla #1 : 18 Nisan 2018 - 00:14:09
Openbox konusu deneyim yoksa biraz uğraştırır. Dinamik menü kullanılsaydı uygulamalar otomatik olarak menüye eklenirdi. Klasik menüde ekleme yapmak deneyim ister. Bir başka ifade ile ilgili openbox dosyalarında düzenleme yapmanız gerekir. Size önerim plank'ı  kurup kullanmak istediginiz uygulamaları planka ekleyin. İstediginizde bir tıkla çalıştırın.

Konuya dönersek ekleme yapmak istedigin uygulamayı  /.config/openbox/menu.xml dosyasına usulünce eklemeniz ve kaydetmeniz lazım.

Çevrimdışı decent

• Administrator
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Arch Linux <:> Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Yanıtla #2 : 18 Nisan 2018 - 10:33:08
Örnek olarak ~/.config/openbox/rc.xml dosyasına aşağıdaki satırları eklerseniz, Super + F tuş bileşimi Thunar Dosya Yöneticisini başlatır.

Kod: [Seç]
<keybind key="W-f">
      <action name="Execute">
        <command>thunar</command>
        <startupnotify>
          <enabled>yes</enabled>
          <name>thunar</name>
        </startupnotify>
      </action>
    </keybind>

Çevrimdışı Elephant Man

• Newbie
  • *
  • I am not an animal, i am a human being!
  • Dağıtım: Arch Linux
  • Ekran Kartı: Radeon HD 4850
Yanıtla #3 : 18 Nisan 2018 - 19:23:37
Yardımlarınız için teşekkür ederim bu sorunda çözüldü :)