Haberler

:::::  YENİ  :::::
AYLINUX

Gönderen Konu: Arch Linux Kodek Yükleme Yardım Lazım!  (Okunma sayısı 106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ksc10

• Newbie
  • *
: 17 Mart 2018 - 15:14:11
Konuyu nereye açacağımı bilmiyorum. O yüzden kusura bakmayın.

Öncelikle forumdaki insanlara hayırlı günler diliyorum. Sorunum şu;

Saf Arch Linux yükledim. O yüzden medya kodeklerini kendim yüklemeye çalışıyorum. Müzik oynatıcıları bazı müzik dosyalarını çalıştırmıyor. Bazılarını hatalı çalıştırıyor(Müzik başlangıcında ses gelmiyor veya müziği ilerlettiğimde ses gelmiyor.). Bazılarını da açıyor. İnternetten bulduğum kaynaklar sayesinde bazı kodekleri yükledim. Yani bazı müzikler çalışmaya başladı. Ama çalışmayan müzikler beni rahatsız ediyor. Dosya yöneticisinden sıkıntılı olan müziklere sağ tıklayıp özellikler dediğim zaman, Video/Ses veya Ses sekmesinde çözücü bölümünde "Bilinmiyor" yazıyor. Bazılarında ise çözücüde isim yazmasına rağmen dügün çalmıyor. Yüklemediğim kodekleri bulamıyorum. Hepsi içinde bir paket var mı? Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

EDIT: Arch Linux tarafına aşina olmak için Manjaro yüklemiştim. Manjaro kodekleri otomatik yüklüyordu. Manjaro'nun kodeklerinin Arch'a yükleyebilir miyiz? :?:
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı decent

• Administrator
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Arch Linux <:> Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Yanıtla #1 : 17 Mart 2018 - 16:12:44
Merhaba,

Şu komutu yürütün :
Kod: [Seç]
pacman -S deadbeef mplayer faac faad2 ffmpeg mpg123 gst-plugins-bad gst-plugins-good gst-plugins-ugly
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »