Gönderen Konu: Linux Programlama için Dil Önerisi  (Okunma sayısı 3857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naperva

• Newbie
  • *
Linux Programlama için Dil Önerisi
« : 22 Mayıs 2016 - 00:02:34 »
Merhabalar,

Öncelikle belirtmek isterim ki; bu işler kolay değildir, kolay mı sanıyorsun gibi gibi cevaplar verecekseniz bu konuya hiç yorum yapmayın lütfen. Sadece en kısa zamanda bu işe başlayıp bir an önce yapmak istediklerimi yapmaya başlamak istiyorum o kadar. Arch Linux kullanıcısıyım, PapyrOS'u bir çoğunuz biliyorsunuz. PapyrOS'un kendisine özel yazılımları var bildiğiniz üzere, Liri Browser gibi mesela. Benim hedefim de aynı bu şekilde bağımsız yazılımlar üretmek istiyorum. Kolay olmadığının farkındayım elbette ki kolay iş yoktur zaten. Sadece dediğim gibi hafiften başlamak lazım. Sanırım bu yazılımlar QT vasıtasıyla yazılıyor. Ben de bu şekilde özgün bir GUI'ye sahip yazılımlar yapmak istesem neye ihtiyaç duyarım? Hangi dile, hangi platforma, hangi liblere mesela? Yardımcı olursanız sevinirim. Daha önce kodlama yapmışlığım var zaten Web tasarımcısıyım ben fakat, hafif C# bilgim de var, buna göre cahil gözüyle bakmazsanız sevinirim  :D

İyi forumlar.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı Naperva

• Newbie
  • *
Re: Linux Programlama için Dil Önerisi
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2016 - 02:00:22 »
Cevabımı buldum arkadaşlar. Eğer bu şekilde tasarıya sahip bir yazılım yapmak isteyen olursa. QT bünyesinde ki QML'i araştırsın. Şuan istediğim şekilde yapmaya başladım. Ee tabi bunun bi' de C++ kısmı var :)
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »