Gönderen Konu: Nvidia-Nouveau Veya Nouveau-Nvidia Geçiş Yapma  (Okunma sayısı 1818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cokomoko

Nvidia-Nouveau Veya Nouveau-Nvidia Geçiş Yapma
« : 19 Kasım 2015 - 21:01:02 »
https://wiki.archlinux.org/index.php/NVIDIA#Switching_between_NVIDIA_and_nouveau_drivers

Wiki'de anlatıldığı üzere bu scripti deneyip de açık ve kapalı kaynak sürücüler arasında sağlıklı ve sorunsuz geçiş yapabilen var mı?

Deneyenler varsa geri bildirim rica ediyorum, yakın bir zamanda xen denemeyi düşünüyorum, onun için açık ve kapalı sürücüler arasında geçiş yapmam lazım.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı Z3r0nU11

Re: Nvidia-Nouveau Veya Nouveau-Nvidia Geçiş Yapma
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2015 - 21:27:48 »
Ben bir sorun olmayacagini dusunuyorum.Eger sorun yasarim dusuncesi varsa aklinizda.
echo \"main(i){for(i=0;;i++)putchar(((i*(i>>7|i>>9)&46&i>>8))^(i&i>>9|i>>4));}\" | gcc -x c - && ./a.out | aplay

Çevrimdışı cokomoko

Re: Nvidia-Nouveau Veya Nouveau-Nvidia Geçiş Yapma
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2015 - 22:04:40 »
Benim diğer kerneller de nvidia paketine bağımlı o yüzden bir sorun olabilir, bir de önceden geçişlerde bazı sorunlar oluyordu o yüzden deneyen birisinden şu aşamada görüş almam lazım ya da müsait bir zamanda bizzat denemem lazım.

Ya da bir kernelle nouveau diğer bir kernelle nvidia çalıştırma imkanımız var mı, olabilir mi böyle birşey?
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"