Gönderen Konu: Netcfg ile alakalı soru/sorunlar  (Okunma sayısı 1488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hsngrms

Netcfg ile alakalı soru/sorunlar
« : 09 Nisan 2012 - 19:28:21 »
Merhaba dostlar,

NetworkManager beni yarı yolda bıraktı. Ağ bağlantısı sürekli gidip geliyordu. Ben de alternatif olarak netcfg kullanmaya başladım fakat network DAEMON'unun başlaması çok zaman alıyor 15 sn sürüyordur aşağı yukarı bu durum biraz can sıkıcı.

netcfg kullanan var mı? Varsa başlangıçta çalışan daemon böyle geç mi yükleniyor? Varsa çözüm yolu nedir? Yoksa wicd mi önerirsiniz başka birşey mi?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Anonymous »

Çevrimdışı cmdexe

• Newbie
  • *
Cvp: Netcfg ile alakalı soru/sorunlar
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2012 - 19:53:56 »
Hiç suya sabuna dokunmadan çalıştırdığım wicd var bununla beraber daemonu @ ile arkaplana atmakta işe yarar sanırım
Command™

Çevrimdışı hsngrms

RE: Netcfg ile alakalı soru/sorunlar
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2012 - 20:02:51 »
Wicd'in kaynak kullanımı biraz fazla geliyor diğerlerine oranla, bir de arayüzü hoşuma gitmiyor, yani denedim zamanında ama ısınamamıştım. Netcfg'yi arkaplana atmayı denerim etkisi olursa ne âlâ ama olmazsa istikamet Wicd gibi.

Yanıt için teşekkürler.

Çevrimdışı Rbbt

• Newbie
  • *
RE: Netcfg ile alakalı soru/sorunlar
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2012 - 20:07:57 »
Networkmanager ile şu ana kadar sorun yaşamadım, ancak şöyle bir şey var Archbang üzerinde nedense çok fazla sorun meydana geliyor. Masaüstü bilgisayarda Arch, laptopta Archbang varken ve aynı güncellemeleri alırken bile her seferinde Archbang üzerinde sorunlarla karşılaştım.

Çevrimdışı hsngrms

Cvp: Netcfg ile alakalı soru/sorunlar
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2012 - 20:16:33 »
Ben de Arch üzerinde sorun yaşamıyordum. Tâ ki Eskişehire gidene kadar. Orada arkadaşların evindeki ağa bağlandığımda başta iyiydi fakat bir anda bağlantı gitti. Geri geldi ama 2 dk sürmedi yine gitti derken iyice sıklaştı ve 1 dk.dan uzun süre online kalamaz oldum. Sorunun ağ yayınından kaynaklanmadığını biliyordum, bariz olarak NetworkManager ile alakalıydı çünkü tty1'de hataları takip ettim NetworkManager'ın org.FreeDesktop.DBus.properties dosyasına ulaşamadığını yazıyordu. Buna göre arama yaptım ancak hızlı çözüm bulamayınca zaman faktörü nedeniyle netcfg'ye geçtim. Komut satırında uğraşmak hoşuma gittiği için devam etmeyi düşündüm fakat geç başlama meselesi hallolana kadar uzun vadeli kullanım planım yok.