Gönderen Konu: Gnome 3.18 gdm çok bekleme porblemi  (Okunma sayısı 764 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karasu

• Newbie
  • *
Gnome 3.18 gdm çok bekleme porblemi
« : 12 Ekim 2015 - 10:43:13 »
Merhaba ve günaydın herkese. Gnome 3.18'e geçiş yaptım ama gdm ekranı 3.16 da hemen login olurken, şimdi 3.18 de kullanıcı adı şifreyi girip login ol dediğimde 1 dakikaya yakın gdm arkaplan resmini gösterip öyle login oluyor.

Belki güncelleme de problem olmuştur diye baştan kurdum yine aynı.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı karasu

• Newbie
  • *
Re: Gnome 3.18 gdm çok bekleme porblemi
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2015 - 11:32:57 »
olayı çözdüm :D

nvidia sahipli sürücü kullandığım için şuan wayland kullanamamaktayım. bu yüzden waylandı gdm de kapatmam gerekiyormuş.
Kod: [Seç]
sudo nano /etc/gdm/custom.conf

dosyasında #WaylandEnable=false ayarını açıklamadan çıkartınca iş çözülüyor sanırım. ama 2 saat kadar deneyemiyeceğim

şuan 3.7 gb win10 download ediyorum :'( yiğen autocad kullanıcak okulda onun pc ye kuracağım mağlesef.

Artık flash oyunları için chromium ile papper flash facebooktaki 3d oyunları windowstaki flashtan en az 2 kat iyi çalıştırdığı için (*zorlu testlerle edindim bu sonucu)  eşimin bilgisayarına sonunda manjaro kurdum :D ve çok memnun.

*zorlu testten bahsettiğim 4gb ddr2 ve 4çekirdekli işlemcili pc de oyunun açılması için 5 dk kadar bekleyen eşim artık oyun hemen açıldığı için çok mutlu. ve oyun okadar çok kasılıyorduki royalstory kasabasında yüzlerce ıvır zıvır nesne yüzünden oyunda dikkat ettiğim bazı nesneler en fazla 1-2 fps ile hareket ediyordu. şuan nerdeyse bi 5-8 ile bilemedin 10 fps çok çok güzel oldu şimdi.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »