Haberler

archbang wifi sorunu

ata · 1967

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ata

: 29 Eylül 2015 - 00:27:34
archbang kurulumun da ve ilk reboot yapıldığında olan wifi bağlantısı güncelleme yapıldıktan sonra yapılan yeniden başlatmada wifi ağları bulunamıyor .son bağlanan wifi bağlantısı görünüyor fakat kablolu harici bağlantı olmuyor .kurulumu yeniledim ardından şunları yükledim fakat yeniden başlatığım da yine wifi yoktu yardımlarınızı bekliyorum
Kod: [Seç]
yaourt -S b43-firmware-classic

yaourt -S broadcom-wl
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

<r>Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.\"

Çevrimdışı cokomoko

Yanıtla #1 : 29 Eylül 2015 - 17:40:12
Burdan devam edelim sana dediklerimi dene kernel yükseltmeyi dene sonra ilgili paketleri kur yeniden başlat yine olmadı ilgili paketleri tamamen kaldır bir daha kur yeniden başlatıp bağlantı olup olmadığına bak

Kernel yükseltme de olmadıysa linux-lts kernelini kur aynı şeyleri onda tekrarla

O da olmadı araştırmaya devam ederiz ama sana söylediğim gibi senin wifi kartı bayağı sorunluymuş özellikle kernel yükseltmelerinde tekrar sorun yaşama ihtimalin fazla uzun süreli destek alan kernelleri kurman senin için daha iyi olur.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"