Haberler

:::::  YENİ  :::::
AYLINUX

Gönderen Konu: [ Çözüldü ] Cinnamon Tema Sorunu  (Okunma sayısı 2458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PcKopat

: 15 Eylül 2015 - 19:51:05
Merhaba arkadaşlar....

Gtk ile başım belada. Nedendir bilmiyorum Linux Mint Cinnamon da çok güzel duran temalar Arch + Cinnamon da çok kötü görünüyorlar. Gtk3, Gtk2, Qt5 ve Qt4 kütüphanelerini kurmama(Gtk3 ve Gtk2 zaten sistem kurulumunda kurulmuşlar) düzelmiyor. Çözümü var mıdır bunun?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı decent

• Administrator
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Arch Linux <:> Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Yanıtla #1 : 15 Eylül 2015 - 23:40:25
Merhaba,

Konuyu biraz daha açabilirsin, hatta görsel ekleyip şuralar kötü görünüyor diyebilirsin.

Çünkü tema vb. konularda ancak kişiselleştirme ve görselliğe bakılalarak karar verilebilir, yorum yapılabilir.

Diğer yandan Linux Mint hazır ve yapılandırılmış olarak Cinnamon sunarken, Arch Linux üzerinde tümüyle kullanıcının paşa gönlüne bırakılmıştır.

Sonuç olarak; tüm eksik paketleri yükleyip, gdm ve Gnome kurulumu da yaparak izlenimlerini terkar aktarabilirsin.

Çevrimdışı PcKopat

Yanıtla #2 : 16 Eylül 2015 - 00:18:51
Linux Mint

http://i.hizliresim.com/N47d3k.png

Arch Linux

http://i.hizliresim.com/vLqlgO.png

Fark çok bariz belli. Biliyorum temalar mint için hazırlanıyor. Arch paşa gönlümüze bırakıyor. Orda sıkıntı yok zaten. Sıkıntı hangi eksik paketlerin olduğu. Bide neden gnome kurulumu yapmalıyım onu anlamadım :/ Cinnamon ile beraber gelmiyor mu paketler? Biraz daha açık olursanız sevinirim :)

Çevrimdışı PcKopat

Yanıtla #3 : 17 Eylül 2015 - 13:30:28
Aslında gerekli paketleri kurduktan sonra işimi taşıma yoluyla halletmeye çalıştım. Şuan biraz mantıksız gelmedi değil. AUR a da hiç bakmadım. github denemek aklımdan bile geçmedi. Biraz daha bakınıp dönüş yaparım :)

Çözüm ile gelen düzenleme: AUR üzerinden mint-themes paketini kurunca sorun kalır mı?? Tabiki hayır :D Teşekkürler @mhmtkrktr ;)