Gönderen Konu: Archkur hakkında görüşleriniz.  (Okunma sayısı 1743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cumali

• Administrator
Archkur hakkında görüşleriniz.
« : 11 Temmuz 2015 - 02:03:35 »
Bilindigi gibi kısa süre önce Arch Linux'un kurulumunu kolaylaştıran bir çalışma başlatmış ve forumda Archkur ( Arch Linux yükleyici ) 2015 başlıklı konu yayımlanmıştı. http://archtr.org/forum/viewtopic.php?f=67&t=1379#p12389" class="bbc_link" target="_blank">http://http://archtr.org/forum/viewtopic.php?f=67&t=1379#p12389 Bu çerçevede konu hakkında görüşlerinizi, gördügünüz eksiklikleri yazabilirsiniz. Zira bu görüşler doğrultusunda elimizden geldikçe iyileştirme yapacağımızı belirtelim.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı ata

Re: Archkur hakkında görüşleriniz.
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2015 - 02:10:46 »
üstadım ben bir konuyu merak ediyorum .benim için sorun olduğundan .

kurulumda kablo harıcı wıfı kullanımı mümkün olablir mi ? yani arch kur dvd açtık ve kuruluma başladığımızda kablo bağlantısı olmadan wifi ile devam etmek mümkün olabilir mi
<r>Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.\"

Çevrimdışı cokomoko

« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2015 - 03:27:04 »
Bence diğer forumlarda da Arch kurmak isteyene ilk önce Archkur tavsiye edilmeli, en azından biz tavsiye etmeliyiz, bunun dışında ben halen daha Archkur'un hak ettiği yerde olmadığını görüyorum ama zaman içinde daha açıklayıcı kurulum adımlarıyla istenilen konumuna gelecektir.

Tabi bazı kullanıcılar hala sıfırdan Arch kurmada ısrar edecek mi, açıkçası bilemiyorum ve anlamıyorum da. Herhalde bazıları hızını alamayıp, Arch kurayım derken Gentoo sonra LFS'ye mi özeniyor ne? Bu gidişle millet LFS mi kuracak diye düşünmüyor değilim.
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı cumali

• Administrator
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2015 - 03:32:00 »
Alıntı yapılan: "ata"
üstadım ben bir konuyu merak ediyorum .benim için sorun olduğundan .

kurulumda kablo harıcı wıfı kullanımı mümkün olablir mi ? yani arch kur dvd açtık ve kuruluma başladığımızda kablo bağlantısı olmadan wifi ile devam etmek mümkün olabilir mi

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve internetim kablolu. Bu durumda kablosuz hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Bunu anlamanın tek yolu  usb/dvd kurulum medyası takıldığında zaten ilk olarak nete çıkıp çıkmadığı kontrol ediliyor. Varsa zaten sorun yok. Degilse bu konuda geri bildirim doğrultusunda ilave wifi paketleri eklenip düzenlenebilir.

Çevrimdışı ata

« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2015 - 04:06:04 »
çıkmıyor üstadım demek istediğim bu kablo yoksa kuramıyoruz . bu konuya çözüm bulursanız bizleri sevindireceksiniz benim gibi neti ortak kullananlar vardır
<r>Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.\"

Çevrimdışı asshar

« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2015 - 22:16:32 »
3 aylık manjaro-arch deneyim sonunda ben bile arch ı kurabiliyorsam mutlaka herkes kurabilir.  wi-fi sorunu sadece bende var zannediyordum. ama genel bir sorunmuş. o da mutlaka çözülecektir. emegi gecen herkese teşekkurler...
Yavaş yavaş ögreniyoruz. Aceleye gerek yok.......