Gönderen Konu: [ Çözüldü ] GDM ile açılışta şifre girme sorunu  (Okunma sayısı 912 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bceh

Daha önce açtığım başlıkta da bu sorundan bahsetmiştim ve çözüm olarak lightdm yüklemiştim.Super + L kısayolunun çalışmaması ve "dm-tool -l" komutuyla ekranı kiltlesem bile ekranın tam olarak kararmamasından dolayı tekrar gdm' ye geçiş yaptım.Açıkcası lightdm görsel olarak gdm' den kötü gibi geldi.Bu tabi ki nasıl özelleştirileceğini bilmediğimden kaynaklanabilir. :)

Şimdi gdm' de ki soruna gelirsek, ilk açılışta yada oturumu kapatıp tekrar oturum açma ekranı geldiğinde i ve ı harfleri basmıyor.Diğer tüm harflerde sorun yok ö,ç,ş,ğ,ü gibi türkçe karakterlerde dahil.Eğer Super + L ile ekranı kilitlersem tüm harfler basıyor.

Bu sorunu nasıl halledebilirim?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı bceh

Re: GDM ile açılışta şifre girme sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2015 - 19:50:24 »
Çok teşekkür ederim, verdiğiniz yöntem sorunu çözdü.

Buna benzer bir sorunum var yine.Ctrl+Alt+F1-F6 ile bir tty ekranına geçtiğimde ş,ğ,ı bastığımda değişik bir karakter basıyor. ö,ç,ü karakterlerinde bir sorun olmuyor.Bu sorun için başka bir konu mu açayım yoksa buradan mı devam edelim?

Çevrimdışı bceh

Re: [ Çözüldü ] GDM ile açılışta şifre girme sorunu
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2015 - 17:11:47 »
loadkeys trq çıktısı:
Kod: [Seç]

Keymap 0: Permission denied
Keymap 1: Permission denied
Keymap 2: Permission denied
Keymap 3: Permission denied
Keymap 4: Permission denied
Keymap 5: Permission denied
Keymap 6: Permission denied
KDSKBENT: İşleme izin verilmedi: could not deallocate keymap 7

Bir de sudo loadkeys trq şeklinde denedim.Bu sefer çıktı vermedi.Sorun hala devam ediyor.