Gönderen Konu: Türkçe linux'tan ne haber ?  (Okunma sayısı 1769 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eronis

Türkçe linux'tan ne haber ?
« : 08 Nisan 2015 - 23:58:23 »
Bugün pek çok linux dağıtımının türkçe versiyonu var. Linux'a başlarken bir kitapta linux'u ingilizce kullanmak daha avantajlı yazıyordu. Ben de bu yüzden hiçbir zaman türkçe linux kullanmadım. Ancak o kitap eskidi, devir değişti. Sizin de bir fikrinizi almak istiyorum. Arch olsun, Manjaro, Antergos, Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS, Linux Lite, Debian... herhangi popüler bir linux dağıtımında türkçe desteği bugün ne durumda ? Linux türkçe için hazır mı ? Yoksa ingilizce kullanmaya devam mı etmeliyim ?

Bu dediğimin dağıtımdan dağıtıma fark edeceğinin ben de farkındayım. Ancak sizce genel anlamda nasıl ?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı eronis

Re: Türkçe linux'tan ne haber ?
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2015 - 11:46:41 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Destek olmadan dağıtımı kullanabileceğimi pek sanmıyorum. Daha doğrusu eğer bir yerde tıkanırsam (Bir sorunla karşılaşır yada ne yapacağımı bilmediğim bir şey olursa) araştırıp da sorunu çözüyorum sonuçta. Dediğiniz gibi sanırım evrensel dil olduğu için ingilizce daha avantajlı.

Çevrimdışı aoylmz

« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2015 - 15:09:23 »
Ben 2005 yılından beri günlük yaşamımda linux kullanıyorum. Birçok dağıtım denedim. 5-6 yıldırda Arch kullanıyorum. Ve bunların hepsini Türkçe olarak kullandım. Tabii ki destek konusunda kimi durumlarda ingilizce biliyor olmak önemli. Ama bugün bu forum var. Dolayısıyla Türkçe kullanmakda bir sakınca yok.

Çevrimdışı karasu

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2015 - 14:44:01 »