Gönderen Konu: Manjaro xfce ekran kayboluyor  (Okunma sayısı 984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eronis

Manjaro xfce ekran kayboluyor
« : 11 Nisan 2015 - 21:00:03 »
Bir anda manjaronun açılış ekranı geliyor. Bastığım herhangi bir tuşla ise manjaro'nun yükleme ekranı ve sda (Diskimi gösteren bilgiler) çıkıyor. Aynı açılışa dönüyoır bilgisayar ama açılmıyor. Baya bi tuşa bastım, ondan mı çıkış yaptı yoksa kendi mi çıktı oturumdan bilmyorum ama rahatsız edici bir durum. 2 gün sonra online sınava gireceğim. Sınav sırasında bunu yaparsa zaten 30dk zamanım olacak. Bilgisayara reset atmakla geçireceğim zamanda 1-2 soru fazladan çözer, puanımı yükseltirim. Okulum için gerekli sonuçta. Yardım edebilirseniz minnettar olurum. Sorunum hakkında fikri olan var mı ?

Bir an şüphelendiğim için bunu da yazacağım. Zamanında kernel panic almıştım bu sistemden.

Manjaro 8.12

Kernel 3.16.7.9-1
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı eronis

Re: Manjaro xfce ekran kayboluyor
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2015 - 21:09:31 »
Gereksiz mesaj için üzgünüm arkadaşlar. Sorunumun çözümü çok basitmiş. Klavyede sanırım tarayıcıda gezerken yaptığım alt + sol gibi tuş kombinasyonları Manjaro'da aynı zamanda ctrl + alt + fn tuşları arasında ve arayüzler arasında geçişi sağlıyormuş. Bu yüzden sistemi çöktü zannettim. Demin yine oldu ve sonra farkettim ki genelde bu tarz kombine tuşlarda bu sorunu yaşıyordum. Tamam o zaman tersini yapim dedim, ekran geri geldi. Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı eronis

« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2015 - 21:33:55 »
Tekrar düzeltiyorum, klavyemle başım dertte. Ne zaman delete yada benzeri bir tuşa bassam açılıştaki o yükleme ekranına dönüyor. Çözüm önerisi olan var mı ?

Çözmeyi başardım ! Kernel versiyonunu 3.14 yaptım. Artık o tuş sorunu kalmadı. Bütün tuşlar tıkır tıkır çalışıyor. Manjaro kurmak isteyenler 3.14'ü tavsiye ederim...

Çevrimdışı eronis

« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2015 - 23:35:05 »
Demin naptım, ne dedim bende bilmiyorum. 1 haftadır kafa yorduğum şeyi 1 saatten az zamanda nasıl çözeceğimi nasıl buldum bilmiyorum. Vahi geldi geliba. Kernel versiyonunu değiştirmeyi düşündüm tuşlar ile ilgili olduğunu farkedince. Zaten daha önce kernel panic yaşamıştım. Silip yeniden yükledim ama sonra kernelle birlikte sorununda geri dönmüş olabileceğini düşündüm. Sanırım daha önce sistem çöküyor sandığım için panik yaptım. Az daha sisteme formatı çakacaktım. Sanırım güncel kernellerin sorunları var ve daha günlük kullanıma hazır değiller.

Bu arada admin sen de biraz şoka girmiş göründün :D Düzenle yaptım bir kaç kez, o yüzden bitişik herşey eğer bu ne diyor diyorsan :) Ayrıntıları silmeyim dedim. Ayrıca yeni post gönderip fazla kalabalık yapmayım dedim, yoksa en az 10 kez düzenleme yaptım bu konuya. Baya 1 sayfa sadece benim yaz sillerimle dolardı yoksa. Kırk tane şey denedim, buraya yazmadığım da (sildiğim) bir çok şey var. Kirliliği minimumda tutmaya çalıştım ki karman çorman olmasın ama sanırım pek başarılı değilim bu konuda :)

Neyse belki başka bu sorunu yaşayan vardır. Döküman olur, aynı sorunu yaşayan belki şans eseri görür de sisteme format atmaktan kurtulur :)