Haberler

:::::  YENİ  :::::
AYLINUX

Gönderen Konu: [Çözüldü] Yapılandırılmış Arch Sistemi Ssd'ye Kopyalama  (Okunma sayısı 1550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cokomoko

Arkadaşlar mekanik diskte önceden yapılandırdığım ve 6 aydır kullanmakta olduğum arch sistemimi dd if ile yeni aldığım ssd'ye aktardım, ancak ssd'ye aktardığım sistem açılmıyor. Daha önce ssd'ye bu şekilde aktarım yapan var mı? Varsa nasıl yaptı, anlatabilir mi?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı cokomoko

Yanıtla #1 : 04 Aralık 2013 - 22:03:11
tamam olayı hallettim fstab ve grub.cfg'deki uuıd değerleri yerine /dev/sdb9(kopyalama yaptığım bölüm) yazdım, grubu güncelledim ve açıldı.blkid çıktısındaki uuıd değerleri aynı onun için onu yazmayın. Çok da güzel oldu ama uuıd değerlerinin aynı olması ilk defa başıma geldi debian ve türevlerinde böyle bir soruna rastlamadım.

Bir de fstab'a trim desteği için discard parametresi ekledim. Örnek olsun diye fstab çıktımı geçeyim:
Kod: [Seç]
#
# /etc/fstab: static file system information
#
# <file system> <dir> <type> <options> <dump> <pass>
# UUID=/dev/sdb9
/dev/sdb9           /         ext4       defaults,noatime,nodiratime,discard 0 1

# UUID=a2075578-dc02-456a-940f-bbeda913901b
/dev/sdb2           none       swap       defaults   0 0

/dev/sda13              /media/sda13    ntfs            defaults        0 0
# Move /tmp to RAM
#tmpfs /tmp tmpfs defaults,nodev,nosuid 0 0
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,nodev,nosuid 0 0
#tmpfs /var/log tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=512M 0 0
#tmpfs /var/lock tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=512M 0 0
#tmpfs /var/run tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=512M 0 0
ramfs /mnt/ramdisk ramfs size=5G 0 0
tmpfs /mnt/tmpdisk tmpfs noatime,nodev,nosuid 0 0

\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı cumali

• Administrator
Çözüm için manjaro-tr.org forumunda yorum yazılmıştı. Geri bildirim için teşekkürler.