Gönderen Konu: [Çözüldü]X.org no screens found hatası, KDM başlamıyor  (Okunma sayısı 1475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lovecodez

Merhaba,

Gayet düzgün çalışan bir KDE sisteme sahipken bugün forumdaki conky kurulumunu denedim ve vazgeçip sistemden kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda aşağıdaki görüntü ile karşılaştım. KDM başlar gibi olup başlamıyor ve siyah ekranda kullanıcı adı şifre girmemi istiyor. Giriş yapıp startx kdm ve kdm4 komutlarını denediğimde de bu hatayı alıyorum. X.org'tan kaynaklandığını düşündüğümden foruma yazmadan önce paketleri kaldırıp tekrar kurdum fakat sonuç aynı. Çözüm önerisi olan yardımcı olursa sevinirim.

http://i50.tinypic.com/j73ry8.jpg" alt="" class="bbc_img" />

http://i46.tinypic.com/ibysso.jpg" alt="" class="bbc_img" />
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı stratovarius

Re: X.org no screens found hatası, KDM başlamıyor
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2012 - 22:46:43 »
Kod: [Seç]
pacman -S kdebase-workspace

Paketini yeniden kurup , inittab ve xinitrc dosyalarınızı yeniden kontrol ediniz. Kdm sisteme tanımlı bakınız.

Conky dosyasını nasıl kaldırdınız ayrıca ne gibi işlemler yapmıştınız ?

Çevrimdışı lovecodez

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2012 - 22:54:25 »
http://archtr.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=206 forumdaki konuda bahsedilen paketleri AUR'dan kurdum ve tekrar kaldırdım yaourt ile. Paketi kurup dosyaları kontrol edip tekrar bilgi vereceğim.

Çevrimdışı lovecodez

« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2012 - 23:04:26 »
kdebase-workspace ve nvidia paketlerini tekrar kurunca sorun düzeldi. Wicd, docky vs kullandığım bazı programcıklar kaybolmuş ama. Sistemi geriye almak gibi birşey mümkün müdür Arch'ta?

Çevrimdışı stratovarius

« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2012 - 23:11:49 »
Şu durumda geriye alma mümkün gözükmüyor.

Bahsettiğiniz programları kaldırmada bu tarz sorunlar oluşmaması lazım, büyük ihtimalle siz yanlış bir parametre girdiğiniz için kde bileşenlerinide kaldırmışsınız(veya yaourt kaynaklı masaüstü gereçlerinizde kaldırılmış).

Yaourt'la yaptığınız kurulumları , yine yaourtla kaldırmanız gerekmiyor. Kaldırma işlemleriniz için pacman kullanınız. Yaourt'un bu konularda ne kadar kararlı çalıştığı tam bir soru işareti.

Kde gereçlerinin ve istediğiniz programları baştan kurmanız lazım.

Çevrimdışı lovecodez

« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2012 - 23:15:37 »
Teşekkürler stratovarius. Konuya [Çözüldü] etiketi eklenebilir.

Çevrimdışı cumali

• Administrator
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2012 - 23:17:33 »
Sorunun çözüldügüne sevindim. Wicd ve docky paketlerinin yeniden kurulması zor olmasa gerek. Ayrıca  bildigim kadar Arch linux da sistem geri yükleme olayı yok. Farklı konu veya sorunlar varsa ayrı bir konu başlığında devam edelim. Desteginden dolayı @stratovarius'a teşekkür ederim. Başlığı çözüldü olarak etiketleyip kapatıyorum.