Gönderen Konu: [Çözüldü]Evince PDF Görüntüleme Sorunu...  (Okunma sayısı 3527 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tarakbumba

Re: Evince PDF Görüntüleme Sorunu...
« Yanıtla #25 : 04 Haziran 2012 - 13:06:11 »
Alıntı yapılan: "Pescadero"
İyi de ben en başından beri hiç Aur'a bulaşmadım ki. Ona rağmen çalışmıyordu Evince.

Çalışmıyordu dedim. Çünkü tek komut gerekiyormuş Evince programını düzeltmek için.
Kod: [Seç]
sudo pacman -S cairo

taraktumba'nın dediği cairo paketini resmi depodan yükledim. Cairo paketi yüklü değil miymiş o zaman bende? Hiç düşünmedim orasını. Dedim ya mühim olan benim kendi cehaletime çözüm bulmam. (Bir kişi de estağfurullah diyeydi iyiydi. :) )

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Uğraştırdığım için de ayrıca özür dilerim.

Bir estağfurullah da ben diyeyim bari. Bir önceki sayfada verdiğiniz sisteminizde kurulu paketler listesinde cairo-ubuntu paketi de var idi. Bu nedenle iletimde onun kaldırılması gerektiğini yazmış idim. Sisteminizde cairo paketini karşılayan paket cairo-ubuntu paketiydi. (cairo paketi gtk uygulamaları bulunan her sistemde kurulu olması zorunlu bir bağımlılıktır.) Ne var ki, bu cairo-ubuntu paketi de güncel paket olmadığından (ve AUR üzerindeki desteklenmeyen bir paket olduğundan) sorun yaşıyordunuz. Neyse, geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »