Gönderen Konu: [Nasıl]Xcompmgr'nin Yavaşlama ve Çökmesinin Önüne Geçme  (Okunma sayısı 5654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cokomoko

Xcompmgr hem hafif hem de hızlı bir efekt sağlayıcı ancak 15-20 saat gibi uzun süren uptime sırasında bazen yavaşladığını ve çöktüğünü gördüm, yavaşladığında kapatıp tekrar açmak çözüm olsa da çöktüğünde arkada siyah veya gri bir leke bırakıyor ve o lekenin olduğu yerde pencereleri açamıyorsunuz, pkill xcompmgr demeniz veya bir şekilde kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.

Az önce sorunun simge durumuna küçültme animasyonuyla ilgili olduğunu gördüm, sorunu çözmek için obconf>görünüm>simge durumuna küçültmeyi canlandır ve yeniden yükle önündeki seçimi kaldırın.

Animasyon açıkken çıkan hatanın bir kısmı:
Kod: [Seç]
xcompmgr
error 8: BadMatch (invalid parameter attributes) request 142 minor 6 serial 13141
error 9: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) request 139 minor 4 serial 13142
error 4: BadPixmap (invalid Pixmap parameter) request 54 minor 0 serial 13228
error 8: BadMatch (invalid parameter attributes) request 142 minor 6 serial 22879

Animasyon kapalı iken sorun yok
Kod: [Seç]
xcompmgr
^C

Kaynak

http://www.cnblogs.com/eshizhan/archive/2012/06/03/2533287.html

Not:Az önce unagi isimli diğer bir composite yönetici ile de benzer sorunun olduğunu ve aynı şekilde çözüldüğünü keşfettim, unagi için de aynıları geçerlidir.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"