Gönderen Konu: Arch Sisteminizi Ne Kadar Sıklıkla Güncelliyorsunuz?  (Okunma sayısı 1809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cokomoko

Arch Sisteminizi Ne Kadar Sıklıkla Güncelliyorsunuz?
« : 26 Haziran 2015 - 00:39:18 »
Arch kullanıcıları sistemlerini ne kadar sıklıkla güncelliyor acaba merak ettim ve böyle bir konu açma gereği duydum.

Yorum yapanlardan sistemlerini ne kadar sıklıkla güncellediklerini ve ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını belirtmelerini istiyorum.

Madem konuyu ben açtım, ilk ben söyleyeyim ilk Arch sistemimi 2012'de kurmuştum ve lxde ilk ortamımdı, açıkça söyleyeyim o zaman Arch'ı hiç sevmemiştim çünkü ubuntu gibi hazır gelmiyordu ve görsel değildi, çok uğraş istiyordu.Hemen ubuntu'ya geçmiştim ve Arch'ı 6 ay sonra açıp güncellemiştim, sorunsuz güncellenmişti.Tabi bu benim çok hoşuma gitmişti, çünkü ubuntu bazen güncellemelerde sorun çıkarıyordu ve rolling değildi hala da değil.Sonraki dönemlerde ufak-tefek sorunlarla Arch'ı bazen 6ay, bazen 1 yıl sonra güncelliyordum ve 2014 sonuna kadar bu şekilde Arch yuvarlandı.Bu yıl ise ne zaman bağlantı olsa güncelledim, o da yetmedi testing deposunu açıp testingten paket aldım ve bir kaç sorun hariç bugüne geldik.Şu an Arch sistemimden son derece memnunum ve mecbur kalmadıkça 2-3ay güncellemeyeceğim.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı shadow.

Re: Arch Sisteminizi Ne Kadar Sıklıkla Güncelliyorsunuz?
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2015 - 01:54:33 »
Şu aralar KDE5 hatalarından dolayı güncellemeyi haftalık olarak yapıyorum. İsteğim aslında aylık güncelleme. Sık güncelleme pek iyi olmuyor özellikle masaüstü ortamı yeni sürüme geçecekse. Sorun olarak: İnternet varken sistemi güncelleyip kapattım internetsiz bir ortamda sistem açılmadı sebep ise GDM. Sanırım Gnome Shell 3.10 güncellemesiydi. :(

1.Konusu açılmışken yaourt yani topluluk deposundan kurduğum uygulama neden aşağıdaki komut ile güncellenmiyor ? Güncel olması için Chrome, Wps gibi uygulamaları bu yüzden elle yeniden kurulum yapmak zorunda kalıyorum.

Alıntı
yaourt -Syyuu

2.Bumblebee, LTS çekirdekle neden çalışmıyor ?

Bu sorunlar cevabını bilen arkadaş aydınlatırsa sevinirim. :)
\"Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.\"

Çevrimdışı cokomoko

« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2015 - 02:48:28 »
1.soruna yanıt
Kod: [Seç]
yaourt -Syua

bumblebee bilmiyorum benim bilgisayar biraz eski 2009'dan kalma.
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2015 - 04:27:10 »
Aklıma geldikçe güncelliyorum. Mesela 3-4 gündür 4.0.6 kerneli bekliyordum. Birkaç saat önce güncelledim, gelmiş. Tahminen 1-2 günde bir güncelliyorum. Sanırım ilerde azalacaktır bu sıklık.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux\'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı The Archer

« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2015 - 18:52:45 »
Cronjob ile günde bir güncelliyorum biliyorum sorun çıkarabilir ama takmıyorum pek kafaya yedek alacak pek bir şey yok zaten

Güncellediklerimi de bir log dosyasına yazıyorum sorun çıkarsa downgrade ederim diye.

Çevrimdışı ata

« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2015 - 22:12:32 »
ben güncelleme var diyene kadar bekleyeceğim :) şaka bir yana kuralı uzun olmamasına rağmen belli bir alışkanlığım yok .aklıma gelirse güncelliyorum
<r>Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.

İtiraz etmiyorsa sürü gibi millet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.\"