Gönderen Konu: CD/DVD yazmak için Brasero yerine Xfburn kullanılmasını öneririm  (Okunma sayısı 1797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çömez

Merhaba,

GNOME ile hali hazırda gelen Brasero programı nedense epey sorun çıkarmaya başladı ve bu yalnızca Arch'ta değil diğer dağıtımların GNOME sürümlerinde de durum aynı.

Bu akşam bir kalıp yazdırayım dedim hata verdi yazmadı, bende diğer dağıtımlarda yaptığım gibi hiç uğraşmadım kurdum "Xfburn" uygulamasını çatır çatır yazdı aynı kalıbı aynı DVD'ye aynı donanımda.

Sorun yaşayanlar ya Kb3 ya da Xfburn uygulamalarını rahatlıkla tercih edebilirler.

Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: hsngrms »

Çevrimdışı hsngrms

Öneri için teşekkürler. Xfburn kullanan biri olarak bende öneririm. Hafif ve işini sorunsuz yaptığı aşikâr. DVD'lerinizi çöpe atmak istemiyorsanız buna dikkat edin.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Anonymous »

Çevrimdışı cmdexe

k3b + eklentileri kurunca rip bile yapıyor
Command™

Çevrimdışı alorak

Gerçekten gnome'un adam gibi bir dvd yazıcı programı olmaması çok büyük eksiklik. Xfburn'ü yüklüyorum ama o da epey bi gereklilikle geliyor. yine de deneyelim bakalım.
özgürlük için..

Çevrimdışı ekber

Re: CD/DVD yazmak için Brasero yerine Xfburn kullanılmasını
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2013 - 00:04:01 »
Selam arkadaslar,

bende brasero ile kendime bir müzik cd'si cekemiyorum hep hata uyarisi aliyorum silip yerine xfurn kurarsam audio cd yakabilirmiyim?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »
Alamanyadan Selamlar :)

Çevrimdışı cumali

• Administrator
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2013 - 00:26:21 »
Ne tür bir hata veriyor? Açıklayıcı bilgiler verirseniz sorunu belki çözebliriz. Denemedim ama Xfburn veya k3b uygulamasıda çözüm olabilir.

Çevrimdışı hsngrms

« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2013 - 00:36:20 »
Xfburn ve K3b ile hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. Brasero ve Gnome-baker gibi yazılımlar pek tavsiye edilmiyor zaten.

İllaki yazılım sorunlu diyemeyiz tabi, belki eksik bileşenler vardır, K3b bu konuda uyarıyor mesela ama Brasero'da öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum.

Çevrimdışı ekber

« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2013 - 14:39:35 »
Slm,

brasero calistirip audio cd'si bölüme giriyorum ve bir müzik parcasi sectigimde hata uyarisi aliyorum secemedigime dair. Ugly, base, good ve tüm gerekenler dosyalari yükledim yinede sorun yapiyor mp3 secip ekleyemiyorum. Aksam eve geldigimde birde xfburn deneyecegim. Illaki bir unutmus oldugum dosya olabilir yoksaki neden gnome'nin standard yakici programi olarak kurulu olsun? K3b de cok kde'nin ihtiyac dosyalarini ekleyecegi icin istemiyorum ve xfburn xfce'de standard yakicisiydi xubuntu kullandigimda.
Alamanyadan Selamlar :)

Çevrimdışı curelight

« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2013 - 14:54:44 »
Boş cd taktığınızda, gnome' un kendiliğinden mount etmesini bekleyip, brasero' yu çalıştırmadan masaüstündeki boş cd ikonuna tıklayıp, açılan dosyanın içine (cd-dvd oluşturucu) kaydetmek istediğiniz dosyaları (mp3 yada herhangi bir veri) sürükle bırak şeklinde içine atıp, cd yi yaz dediğinizde sorunsuzca yazılması gerekir. Xfburn' ü bilmiyordum biraz araştırdım kurmadım ama, xfce' nin kütüphanelerini  kullanıyor sanırım ve dosya boyutları oldukça küçük. Libburn paketi gözüme çarptı ve acaba konsoldan kullanılırmı diye baktım ama çalıştıramadım. Pek fazla cd yazmıyorum ama yakında xfburn' denemeyi aklıma getireceğim.

Çevrimdışı hsngrms

« Yanıtla #9 : 16 Ocak 2013 - 17:39:11 »
Xfburn küçük ve fazla bağımlılığı yok, işini de iyi yapıyor. Dediğiniz gibi K3b'in bağımlılığı çok KDE kullanan için önemli değil ama Gnome kullanıcısı için Xfburn daha ideal bence.