Gönderen Konu: Arch Linux Yazarı  (Okunma sayısı 1489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burakender

• Newbie
  • *
Arch Linux Yazarı
« : 12 Nisan 2015 - 21:56:05 »
Merhaba arkadaşlar, 2014 yılının sonlarında açmış olduğumuz http://http://www.penguenlinux.com isimli sitemizde, linux ve linux dağıtımları hakkında incelemeler, nasıl belgeleri, uygulama incelemeleri gibi paylaşımlarda bulunuyoruz. Düşündüğümüz üzere sadece tek bir dağıtıma değil, mümkün olduğunca çok dağıtım hakkında yazmak istiyoruz.

Ubuntu ve türevleri hakkında yazı hazırlamak kullanıcıyı bilgilendirmek ve Ubuntu kullanıcılarının çokluğu nedeniyle bu dağıtımla ilgili bir sıkıntı çekmiyoruz. Fakat gün geçtikçe her gelen dağıtımın Ubuntu tabanlı olması, diğer dağıtımların kullanıcılarının gün geçtikçe azalması ve gelişiminin sonlanması dahi söz konusu.

Sitede en önemli amacımız her dağıtıma hakettiği değeri vermek ve Linux severlere daha çok Türkçe kaynak sunmak. Nitekim 2008 yılında sitemizin ismi www.penguen-linux.net olarak yayındaydı. Saydığım ve sevdiğim biri olan ekip arkadaşım Özgür Ilgın ki kendisi çok da iyi bir arkadaştır, SLACKWARE LINUX’UN TEMELLERİ (SLACKBOOK 2.0) kitapı Türkçeye çevirmişti ve güzel bir içerik oluşturmuştuk. Fakat bazı nedenlerden dolayı projeyi devam ettirememiştik.

Sözü daha fazla uzatmadan bu başlığı açmamdaki sebebe gelmek istiyorum. Arch  Linux son derece  güçlü ve benim için de apayrı bir yere sahip. Fakat Arch hakkında bırakın yazı hazırlamayı, düzenli olarak kullanacak tecrübeye dahi sahip değilim henüz. Eğer aranızda bize katılıp Arch linux hakkında paylaşımlarda bulunabilecekler varsa benimle iletişime geçebilirler.

Paylaşımlardan kastim, Arch Linux forumlarındaki bilgileri biraz değiştirip sitemizde yayınlamak değil elbette. Arch Linux son derece güçlü bir desteğe ve kullanıcı kitlesine sahip bir dağıtım. Arch Linux'u diğer Linux kullanıcılarına tanıtabilmek ve mümkünse Arch Linux hakkında bizde bilgi dağarcığına bir şeyler eklemek isteriz.

Burada amacım reklam yapmak değildi. Eğer öyle anlaşıldıysam özür dilerim ve moderatörler başlığı silebilir. Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer ekibimize katılmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Forum içi ile özel mesaj

ya da

burak.ender@gmail.com

admin@penguenlinux.com
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı cokomoko

Re: Arch Linux Yazarı
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2015 - 23:05:39 »
Zamanında sitenizden faydalanmıştım umarım eskisi gibi aktif bir şekilde paylaşımlarınıza devam edersiniz.
\'\'Eğer 386BSD ben Linux\'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı.\"

......................................................Linus Torvalds....................................................

\"Birgün herkes Archer olacak!\"

Çevrimdışı burakender

• Newbie
  • *
Re: Arch Linux Yazarı
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2015 - 01:46:44 »
Yardımımız dokunduysa ne mutlu bizlere cokomoko, umuyoruz ki tekrardan faydalı bir platform haline geleceğiz.