Gönderen Konu: Kate Ayarları Kaydetmiyor [Çözüldü]  (Okunma sayısı 1099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gthoron

Kate Ayarları Kaydetmiyor [Çözüldü]
« : 03 Nisan 2015 - 20:01:29 »
Merhaba

Kate'ye plugin ekliyorum fakat tekrar açtığımda eskisi gibi oluyor. Satırları göster dediğimde de aynısı olmuştu, katerc'den oynamam gerekmişti.  .config içinde session diye bir klasör tutuyor fakat her seferinde yeni oturum açtığı için oradan oynamıyorum. Ne yapmam gerek? Baktığım kadarıyla sorunla karşılaşan var baya ama çözümünü bulamadım. bir de gördüğüm kadarıyla ~/.kde/share/app/kate içinde tutuyor dosyaları, bendeki ~/.config içinde tutuyor. Kafam karıştı iyice.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı karasu

• Newbie
  • *
Re: Kate Ayarları Kaydetmiyor
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2015 - 21:24:02 »
hocam suan plasma 5 uzerinde test etmek icin denedim. ekledigim plugin ve pencere nasil biraktiysam oyle geri geldi.

ayarlardan backtrace plugini ekleyip- kate programinin alt kismina gelen bocege tikladim kate ikiye bolundu. sonra kapatip actim ayni sekil acildi.

yazidaki karakter problemi icin ozur dilerim kde yi yeni kurdum duzeltme firsatim olmadi.

Çevrimdışı gthoron

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2015 - 12:18:59 »
Alıntı yapılan: "karasu"
hocam suan plasma 5 uzerinde test etmek icin denedim. ekledigim plugin ve pencere nasil biraktiysam oyle geri geldi.

ayarlardan backtrace plugini ekleyip- kate programinin alt kismina gelen bocege tikladim kate ikiye bolundu. sonra kapatip actim ayni sekil acildi.

yazidaki karakter problemi icin ozur dilerim kde yi yeni kurdum duzeltme firsatim olmadi.

sudoyla yapınca benim de oluyor, sanırım yetkilendirmede sıkıntı var ama anlayamadım.

Çevrimdışı gthoron

« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2015 - 10:57:48 »
Tüm home dizininde gruba yazma yetkisi verdim, düzeldi.  ilgili dosya nerde bilmiyorum, .config, .kde4 falan birinden birindedir.

Çevrimdışı cumali

• Administrator
Re: Kate Ayarları Kaydetmiyor [Çözüldü]
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2015 - 11:56:26 »
Geri bildirim için teşekkür ederim @gthoron, konu başlığını çözüldü olarak etiketlersek başka bir arkadaşa faydası olur.