Gönderen Konu: Merhaba :)  (Okunma sayısı 1769 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Natgho

• Newbie
  • *
Merhaba :)
« : 16 Temmuz 2014 - 11:57:21 »
Merhabalar,

Heralde sorunu olmadan selam vermeye gelen pek yok ki böyle bir bölüm oluşturulmamış :)

Ben Yalova Üniversitesinde öğrenciyim, yaklaşık 3 yıldır linux kullanıcısyım, Mint, Debian, Ubuntu kısacası son kullanıcıya yakın olan sürümlerin bir çoğunu denedim, şu an da Ubuntu kullanmaktayım, açıkcası artık biraz kendimi zorlamam gerektiği kanısında olduğumdan dolayı Arch kurmaya karar verdim.

2 Gündür forumu gezip notlar alıyorum kurulum için, umarım sıkıntısız ve temiz bir kurulum yapabilirim ilk seferde, okuduğum kadarıyla yönetim gerçekten samimi ve yardımsever, kendilerine şimdiden başlarını ağırtacağım için özür dileyip minnettar olduğumu belirtmek istedim :)
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı DoubleT

Re: Merhaba :)
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2014 - 04:32:10 »
Merhaba, eğer kurulumda sorun yaşarsanız ki resimli kurulum yönergeleriyle kolayca kurulum yapmanız mümkün, Manjaro veya Antergos kurarak da Arch deneyimini yaşayabilirsiniz. :)

Çevrimdışı karasu

• Newbie
  • *
Re: Merhaba :)
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2014 - 10:07:39 »
merhaba, ilk kurulum ve yapılandırma aşaması ubuntu ve diğerleri kadar kolay değil eksikleri zamanla bulup öğrenip yüklüyorsun. önerim bir defter tutman zaten 3 senedir linux kullanıyorsan benden iyi biliyorsundur.

ubuntu 14.04 lts yi geçen gün kurdum deneme amaçlı olarak. cuda ve blender kurmuştum sisteme wine ve playonlinux da yükleyim dedim.

http://galeri2.uludagsozluk.com/348/ne-bok-yiyecegini-sasirmis-insan_509673_m.gif" alt="" class="bbc_img" />

(my name is earl dizisinden yengeç adam)

cuda ve opencl'i kaldırmadan kurmuyor  wine'yi kafayı yedim.

ve archlinux'ta kendine has sistemi kurarken sanki yenibir distro yaparmış gibi oluyor. insanın çok hoşuna gidiyor.

anlam veremediğim bazışeyleri var ayrı mesele mesala yazıcıyı kurarken hplip depoda var ama muhakkak gerekli olduğunu sandığım ve archwiki dede yazıldığı üzere kurulması gerekebilen hplip-plugin aur dan indirmek gerekiyor sanırım zamanla depoya girer.

neyse kolay gelsin,