Gönderen Konu: xscreensaver sistemi çökertiyor  (Okunma sayısı 1544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caliban

xscreensaver sistemi çökertiyor
« : 12 Mayıs 2014 - 14:41:13 »
bu başlıkta yanlış yorumladığım sorun, aslında sadece bu programdan kaynaklandığını fark ettim.

xfce kullanıyorum. ati açık kaynak sürücülerle birlikte.

herhangi bir ayar yapmadan, pacman -S xscreensaver komutuyla ekran koruyucuyu kurdum.

her zaman olmamakla birlikte tamamen rastgele zamanlarda animasyonlu bir ekran koruyucu seçtiğimde sistem tamamen kitleniyor. alt + f2 çalışmıyor yanıt vermiyor. arkada müzik çalıyorsa, müzik devam ediyor ama hiç bir işlem yapılmıyor.  ekranda ekran koruyucunun donma görüntüsü oluyor sadece.  xscreensaver ayarlarından "only black screen" seçeneğini seçtiğimde ise ne donma ne de takılma oluyor. animasyonlu ekran koruyucuları sorun çıkarıyor. "only black screen" seçenğini aktif ettiğim için bu sorunu bayadır yaşamadım, onun için nelerin çıktısını verebilirim bilmiyorum.

pacman animasyonu çok hoşuma gidiyor, onu kulllanmak istiyorum ama ne zaman çökeceği belli olmuyor.

yardımlarınızı bekliyorum, sitede çok yalnız hissediyorum yahu :D blog sayfama döndü koca site, kimseler yok. başlıklara en çok ben yazıyorum. ana sayfa son mesajlarda nickim dolu hehehhe, neyse çok meşgul ediyorsam kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 1970 - 02:00:00 Gönderen: Guest »

Çevrimdışı caliban

Re: xscreensaver sistemi çökertiyor
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2014 - 14:52:18 »
çok başlık açıyorum ama yanlış anlaşılmasın arıyorum, bir sonuç elde edemeyince başlık açıyorum.

Çevrimdışı DoubleT

« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2014 - 15:31:57 »
Şurda aynı muhabbet geçmiş ama işine yarar mı bilmiyorum: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... /+bug/3527

Bir de bir yerde daha okumuştum aynı anda hem xscreensaver hem de gnome-screensaver kurulu olunca da aynı problem oluyormuş.

Çevrimdışı caliban

« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2014 - 16:04:55 »
@DoubleT

teşekkür ederim.

bende sadece xfce kurulu, gnome yok sistemde. verdiğin link evet, aynı problem ama 2006'da açılmış ve anladığım kadarıyla bir çözüme ulaşılamamış. dediğin gibi sanırım buda bir bug. xscreensaver kendi sitesinde bu sorundan bahsetmiş ama çözüm önermemiş. bazı kartlarda bu gibi sorunlar olabiliyormuş. bu xorg'un suçu demiş.

hayırdır inşallah bu aralar hep buglara geliyorum :D neyse.. aramaya devam.

Çevrimdışı DoubleT

« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2014 - 16:50:47 »
sıkıntı ya. :D

Çevrimdışı DoubleT

« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2014 - 17:14:12 »
Bu arada şaka maka bu forum terk mi edildi ya? Kimse yok ben bi seni gördüm başkasını görmedim. :D

Çevrimdışı cumali

• Administrator
« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2014 - 17:36:20 »
@DoubleT, konuları takip ediyoruz. Malum olduğu üzere Arch kullanıcı sayısı az. Bunun doğal sonucu ziyaretçi sayısıda az oluyor. Forum terkedilmiş degil. Tek kişide kalsak gidebildigi yere kadar götürme niyetindeyiz.

Çevrimdışı caliban

« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2014 - 14:44:09 »
yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkür ederim. burası olmasa arch kullanamıyor olurduk.

ben destekliyorum ve buradayım  :angel:  bu kale düşerse çok üzülürüm.