Arch Linux Türkiye Forum

ARCH LINUX YARDIM VE DESTEK => Uygulamalar, Masaüstü Yöneticileri => Konuyu başlatan: taluyka - 28 Mayıs 2016 - 02:04:01

Başlık: Deepin Masaüstü Sorunu
Gönderen: taluyka - 28 Mayıs 2016 - 02:04:01
Merhaba arkadaşlar,Umarım sorunuma çare bulursunuz.Akşamüstü son kalıp ile sıfırdan Deepin Desktop ile Arch kurulumu yaptım.Fakat bazı yerlerde sorun yaşıyorum. Biraz uğraştım ama işin içinden çıkamadım hiçbir farklılık olmadı.Sorunlarım şunlar:(http://http://i.hizliresim.com/l1kAJX.png)(http://http://i.hizliresim.com/VYljoZ.png)Görüldüğü gibi 1. resimde parola yazmam gereken kutu ile pencere ayırt edilmiyor.2.resimde ise Nautilus'un ne kadar berbat göründüğünü görmüşsünüzdür. Menüler berbat hâlde. Gnome masaüstünde böyle bir sorun yok. Başka dosya yöneticisi eklediğimde ise onu varsayılan yapamıyorum. Deepin'in system settings tepsilerinde varsayılan dosya yöneticisi kısmı yok.Düzelir umuduyla tüm gtk2 ve gtk3 kütüphanelerini tekrar kurdum qt5 kütüphanesini kurdum fakat düzelmedi.Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu sürekli takip edeceğim.Sevgilerle.
Başlık: Re: Deepin Masaüstü Sorunu
Gönderen: decent - 29 Mayıs 2016 - 12:57:42
Merhaba [profile]taluyka[/profile],


Alıntı
Görüldüğü gibi 1. resimde parola yazmam gereken kutu ile pencere ayırt edilmiyor.

Yani "Tamam" veya "OK" gibi düğmeleri göremediğinden bahsediyorsan; TAB tuşu ile görmeye gerek kalmaksızın istediğin düğmeye zıplayabilirsin..Nautilus konusuna gelince; kullanan diğer arkadaşlar daha iyi bir çözüm getirebilir..Çözüm gelmez ise müsait zamanda sanal makina üzerinde de olsa bakarız.
Başlık: Re: Deepin Masaüstü Sorunu
Gönderen: taluyka - 31 Mayıs 2016 - 12:30:26
Cevap için teşekkürler lakin sorunum fotoda da görüldüğü üzere parola yazılması gereken yer yani imleçin yanıp söndüğü yer pencere ile aynı renkte.Uzun uğraşlarım sonucunda hiçbir şey elde edemedim haliyle ben de Gnome'a geri döndüm.Eğer çözüm yolu gösteren olursa deepin'e geri döneceğim.
Başlık: Re: Deepin Masaüstü Sorunu
Gönderen: decent - 31 Mayıs 2016 - 23:59:35
Denemiş olabilirsin, yine de hatırlatayım; mevcut temayı farklı renkler içeren temalarla değiştirerek renklerin içiçe girmesi önlenebilir.
Başlık: Re: Deepin Masaüstü Sorunu
Gönderen: taluyka - 01 Haziran 2016 - 17:59:52
Dediğiniz gibi denemiştim fakat olmadı.Bir de Deepin Linux'un temalarını çekmeyi deneyeceğim.İlgi ve alakanız için ayrıca teşekkürler.