Haberler

:::::  YENİ  :::::
ARCHKUR

Son İletiler

91
Öneri ve Talepler / Ynt: Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug
« Son İleti Gönderen: Empat 20 Mayıs 2018 - 21:26:29 »
Bu detayı da belirtmek isterim. İlk foruma kaydolduğum zaman Ubuntu 18.04 LTS kullanıyordum. Yeni yeni Arch'a geçme kararı almıştım. O zaman da dağıtım kısmını Ubuntu yapamadım. Yazdığım Ubuntu otomatik olarak Arch Linux olarak döndü geriye. Forumun tekrardan yapılandırıldığını gördüm. O yüzden bug ile ilgili hemen bir konu açmadım. Dün denedim aynı işlemi ve hatta daha fazlasını ( karakter, sayı, harf, random veya bir dağıtım ismi ) yine kabul etmeyince konu açma gereği duydum. Şuan tekrar denedim. Dağıtım ismini başarılı bir şekilde istediğim bir şeyle değiştirebildim. Fakat b etiketi konusu hala geçerli. Kullandığım tarayıcı ve sürümü: Chromium 66.0.3359.181
O dediğiniz görünümü değiştir butonunu tıkladım. Tek farklılık elle yazmadığım HTML etiketlerinin görünür hale gelmesi oldu.
Bugün gün içinde telefondaki chrome tarayıcısı ile foruma girdiğimde dün ki kalınlaştıramadığım kelimeler kalınlaşmıştı. Kodlamalarda tarayıcı uyumluluğu ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba ?

etiketleri el ile yazdığım kelime
etiketleri B butonu ile eklediğim kelime

Bunlar da b etiketi sorunuyla ilgili resimler:
92
Archlinux32 / Aylinux-Openbox 32Bit Sürümü
« Son İleti Gönderen: oltulu 20 Mayıs 2018 - 21:07:17 »
Aylinux-Openbox 32Bit Sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://archtr.org/aylinux/iso/Aylinux-Openbox-2018.05.19-i686.iso
93
Öneri ve Talepler / Ynt: Forum Grafikleri İle İlgili Bir Kaç İstek
« Son İleti Gönderen: decent 20 Mayıs 2018 - 18:17:22 »
Düzeltildi.
Hata bildirimi için teşekkür ederiz.

https://s2.imagebanana.com/file/180520/7cSa15D2.png


Her türlü eksik ve hataları bildirirseniz menun oluruz.
94
Öneri ve Talepler / Ynt: Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug
« Son İleti Gönderen: decent 20 Mayıs 2018 - 17:57:28 »
Dağıtım isimleri vs profil alanı ile ilgili bende sorun yok ?
https://s2.imagebanana.com/file/180520/WsqtUEBr.png
İleti yazma alanındaki şu düğmeyi kullanmayı denedin mi ?
https://s2.imagebanana.com/file/180520/mgFoW8wX.png
95
Yeni Başlayanlar / Ynt: [Çözüldü]Programları Root Girişi Yapmadan Açabilmek
« Son İleti Gönderen: Elephant Man 20 Mayıs 2018 - 15:35:00 »
@Wargasm;
Çabalarınız için çok teşekkürler ederim. Eğer bir uyarı söz konusuysa, tecrübesiz bir kullanıcı olarak ayarları olduğu gibi kullanmak sanırım benim için daha doğru. Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.
96
Öneri ve Talepler / Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug
« Son İleti Gönderen: Empat 19 Mayıs 2018 - 22:52:21 »
Merhaba.
 
Forum Profili ayarlarında ve iletimizi yazacağımız metin kutusunda bir bug olduğunu keşfettim. Forumun kalitesini yitirmemesi açısından bu bug'ları düzeltmenizi talep ediyorum.


Forum Profili ayarlarına girdikten sonra altlarda Dağıtım: yazısı ve karşısında bir metin kutusu var. Bu metin kutusuna her ne yazarsak yazalım ( karakter, harf, rakam, sayı, hepsinin karışımı ya da Ubuntu, Manjaro, Debian vb. Linux dağıtımı isimleri ) kaydettiğimiz zaman otomatik olarak Arch Linux metinini işliyor. Hiç bir şey yazmadığımız zaman dağıtım kısmını profil özetinde göstermiyor. Karakter, rakam, harf, sayı, hepsinin karışımı veya Linux dağıtımı isimleri bunların hepsini tek tek denedim. Hepsi de profil özetinde Arch Linux sonucunu döndürüyor. Şu detayı da belirtmek isterim. Her denememde Forum Profili bölümüne girip ilgili metin kutusunu herhangi bir şey ile doldurduktan sonra Profiliniz başarıyla güncellenmiştir uyarısıyla karşılaştım. Yani kaydetmeme gibi bir durum yok. Ek olarak sürüm kısmını da denedim. Sürüm kısmında bir sorun göremedim.

Tam bunları yazdıktan sonra gönder tuşuna basmadan önizleme yaptım ve bir bug ile daha karşı karşıya kaldım. Bazı kelime veya kelimeleri metin kutusunun üstündeki B yazan buton ile kalınlaştırmak istedim. Metin kutusunda istediğim kelime veya kelimeleri kalınlaştırdım. Yine de alışkanlığım gereği önizleme butonuna basıp tekrar önizlenmiş halini tekrar okuyunca istediğim kelimelerin kalınlaşmadığını gördüm. Bende ( HTML bilgim var. ) ilgili HTML etiketlerini elle yazarak denedim. İlgili etiketler arasına aldığım kelime ya da kelimeler önizleme de yine kalınlaşmadı. Ardından kaydete tıklayıp iletiyi düzenleyip denedim. Yine işe yaramadı. İletimi kaydettiğimde değişen tek şey denediğim [ b ] kelime [ / b ] ve [ B ] kelime [ / B ] etiketlerinin kaybolması oldu. Üstte etiketler HTML etiketi olarak algılanıp kaybolmasın diye boşluklarla yazdım.
97
Öneri ve Talepler / Ynt: Forum Grafikleri İle İlgili Bir Kaç İstek
« Son İleti Gönderen: cumali 19 Mayıs 2018 - 21:52:05 »
Bahsettiginiz düzenlemeleri imkanlar ölçüsünde degerlendirecegiz. Önerilerin için teşekkür ederim.
98
Öneri ve Talepler / Ynt: Aylık Arch Dergisi Yayınlanması
« Son İleti Gönderen: cumali 19 Mayıs 2018 - 21:49:33 »
Öncelikle hoşgeldin @WarGasm, konu açılalı bir kaç yıl olmuş. Şu an için böyle bir çalışmanın içinde degiliz. Olmayıda düşünmüyoruz.
99
Öneri ve Talepler / Ynt: Aylık Arch Dergisi Yayınlanması
« Son İleti Gönderen: WarGasm 19 Mayıs 2018 - 21:40:36 »
Ubuntu-Tr e-dergisinde bir kaç bölüm yazmış biri olarak gereksiz emek olarak görüyorum. Düşünce güzel ancak Türkiye'de insanlar okumayı sevmiyor ve o kadar emek boşa gitmese bile çok az kişiye hitap ediyor. Bunun da ötesinde dergi çıkarmak basılı olmadığından kolay gibi görünmesine rağmen tam tersine ciddi bir şekilde zor. İnsanları koordine etmek, toparlamak, konu belirlemek, dergiyi oluşturmak ve yayımlamak cidden çok zor. Aylık olayını geçtim bir veya iki sayı insanlar birşeyler yapıyor daha sonra kimse kalmıyor ortada. Ubuntu-Tr'nin dergisindeki yazarları inceleyin, her ay isimler değişiyor.

Kısaca; dergiye ayıracağınız zamanı daha olumlu şeylere yönlendirmek daha mantıklı olacaktır. Bu tabii ki benim görüşüm ama kısa bir süreliğine de olsa içerisinde bulunmuş biri olarak söylüyorum = (
100
Öneri ve Talepler / Forum Grafikleri İle İlgili Bir Kaç İstek
« Son İleti Gönderen: WarGasm 19 Mayıs 2018 - 21:34:02 »
Öncelikle selam,
Forum ve Arch Linux Türkiye'nin yeniden yayına dönmesi mutluluk verici. Yeni bir alt yapıya geçildiğinden bazı problemler olması da doğal. Ben de bir kaç tanesine değinmek istedim ve yapabileceğiniz birşey varsa mutluluk duyarım.

1- Kişi nicklerinin yanında Online/Offline seçeneklerinde Offline kişilerde ikon varken Online'da direk çevrimiçi yazıyor ve çok çirkin duruyor. Online ikonu ile alakalı olsa gerek bir online ikonu fena olmayabilir = )

Decent'in yanında ikon görünürken CUMALİ yanında kocaman çevrimiçi yazıyor ve çirkin = (
2- Masaüstü bilgisayarım bayağı eski ve ekran kartı, işlemci sorunumdan dolayı CRT monitör kullanıyorum. Çözünürlük 1280*1024 ve forumu Firefox'da tam boyut olarak göstermeye çalıştığımda mesaj içeriği kullanıcı bilgilerinin sağında olması gerekirken kullanıcı bilgileri altında çıkıyor. Sanırım bu tema ile alakalı bir durum. %90'a getirdiğimde sayfa boyutunu olması gerektiği gibi oluyor ancak yazılar çok küçük kalıyor bu durumda da. = (