Arch Linux Türkiye Forum

KATKI ÇALIŞMALARI => Uygulama Geliştirme => Konuyu başlatan: mthnzbk - 02 Haziran 2015 - 21:05:34

Başlık: Domestic RSS Okuyucu
Gönderen: mthnzbk - 02 Haziran 2015 - 21:05:34
Python3.4 ve PyQt5 ile geliştirdiğim, RSS ayrıştırmak için feedparser modülünü kullandığım özgür bir RSS/Atom okuyucusu olan Domestic Okuyucu adlı uygulamam 0.4.3.8 sürümü ile indirilmeye hazır. Uygulama basit bir arayüze sahip ve oldukça kullanışlıdır. Bu sürümle tespit edilen hatalar giderildi. Ayrıca bu sürüm ile beraber podcast içeren beslemeler için de podcast dinleme desteği geldi.

(http://http://metehan.us/wordpress/wp-content/uploads/2015/05/ekran-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC18.png)

(http://http://metehan.us/wordpress/wp-content/uploads/2015/05/ekran-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC12-1024x599.png)Domestic Okuyucu’nun diğer özelliklerine gelince: Sistem çekmecesine yerleşir ve siz simge durumuna uygulamayı düşürdüğünüzde aralıklarla beslemeleri kontrol eder ve bildirim olarak bilgi verir. Ayrıca sistem çekmecesi simgesine fare okunu götürdüğünüzde Okunmamış, Silinmiş ve Saklanmış haber miktarınının bilgisini verir.Domestic Okuyucu uygulaması, ilgilenen arkadaşların desteğini istiyor. Windows için çalıştırılabilir hale getirilmesi lazım. Hata ve öneri bildirisine de ihtiyacı var. Eğer Hata ve öneride bulunmak isterseniz https://github.com/mthnzbk/domestic/issues, ben uğraşamam kullanırım diyorsanız https://pypi.python.org/pypi/domestic-reader tıklayınız. Yalnız indirdiğiniz uygulama kodlarını çalıştırabilmeniz için Python3.x üzerinde PyQt5, feedparser ve beautifulsoup4 kütüphanelerine ihtiyacınız olacak.------------Uygulamamın 0.4.4.6 sürümü çıktı. Bu sürümde hatalar giderilmiştir. Özellikle beslemeleri güncellerken ekran donuklaşıyordu, o giderildi.Domestic Okuyucu'yu buradan: https://pypi.python.org/pypi/domestic-reader indirebilirsiniz. ya da sudo pip3 install domestic-reader komutuyla... Bağımlılıkları kurmayı unutmayın :)
Başlık: Re: Domestic RSS Okuyucu
Gönderen: mthnzbk - 03 Haziran 2015 - 21:21:51
Python ve PyQt ile geliştirdiğim özgür bir RSS/Atom okuyucusu olan Domestic Okuyucu adlı uygulamam 0.5.1.1 sürümüne ulaştı ve indirilmeye hazır. Uygulama basit bir arayüze sahip ve oldukça kullanışlıdır. Bu sürümle tespit edilen hatalar giderildi ve hızlandırıldı. Ayrıca bu sürüm ile beraber podcast içeren beslemeler için indirme özelliği eklendi.(http://http://metehan.us/wordpress/wp-content/uploads/2015/06/ekran-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC26.png)Domestic Okuyucu uygulaması, ilgilenen arkadaşların desteğini hala istiyor. Windows için çalıştırılabilir hale getirilmesi lazım. Hata ve öneri bildirisine de ihtiyacı var. Eğer Hata ve öneride bulunmak isterseniz burayı, ben uğraşamam kullanırım diyorsanız burayı tıklayınız. Yalnız indirdiğiniz uygulama kodlarını çalıştırabilmeniz için Python3.x üzerinde PyQt5, feedparser ve beautifulsoup4 kütüphanelerine ihtiyacınız olacak.