Arch Linux Türkiye Forum

ARCH LINUX YARDIM VE DESTEK => Çokluortam ve Oyun => Konuyu başlatan: karasu - 04 Aralık 2014 - 09:20:05

Başlık: Re: Linux Oyunları
Gönderen: karasu - 04 Aralık 2014 - 09:20:05
ben bu konuda bir döküman hazırlamaya çalışıyorum. ama şuan steamdeki linux oyunları listesi 60 sayfayı bulduğu için tek bir konu ile değilde başlıklar altındamı yazsam ayrı ayrı yoksa güzel bir pdf mi oluştursam onu düşünüyorum. Bu gün istanbuldaki oyun fuarına gideceğim.http://http://www.gamexnow.com/gamex-com-tr/fuar/ücretsiz oyunlar özellikle steam de çok güzel.

Dota2 olsun teamforest olsun Team Forest 2 olsun. Steam'i anlından öpmek lazım, yoksa doğru düzgün bir nvidia ve amd driver'ımız bile olmayacaktı.

tabi sadece steam değil playonlinux ta var işin içinde.@mhmtkrktr abi sen Dota2 yi sevmezsin ama Team Forest 2 senlik bir oyun.

http://https://www.youtube.com/watch?v=ZN6BwUKQ0sA
Başlık: Re: Linux Oyunları
Gönderen: karasu - 04 Aralık 2014 - 23:10:30
yok abi estafurullah güzel bir döküman hazırlayacağım her seviyeye yönelik. Oyun çok ama steam sayesinde umarım tüm oyunlar linux için de çıkacak yakında.

Fuar gayet güzel geçiyor babamla beraber gittim. Tam fuardan çıkarken dansçı kızların show'u başladı, haliyle anca 10 saniye bakabildim :s(baba) . şuan youtube de 2013 deki dans videosu var ama 2014 de çok daha iyi ler  :angel:Yarın fuarda oyun sektörüne giriş için konferans verilecek umarım girebilirim çok kişi olacağından erken gelmek gerekir dediler ama, yarın

1. annem göz muanesi için babamın gideceği hastanenin 1.5 km ilerisindeki başka bir hastaneye götürücem gözlük alması için 8:40. bari bende muane olayım dedim 8:50

2. babam anjiyoda kullanılan banttalerji olmuş onu hastaneye götürücem sabah 9:50 randevü

ve hastane işleri bittimi bulunduğum yerden fuar alanına gitmektense Van dan almanyaya gitmek daha kolay.
Başlık: Re: Linux Oyunları
Gönderen: karasu - 05 Aralık 2014 - 20:32:34
Çok teşekkür ederim abi allah razı olsun.Bu gün konferansta oyun firmalarından ve ünüversitelerden bir çok insan konuşma yaptı. yaklaşık 50 m2 bir salon da yapılan konferans gayet sıcak geçti.

Özellikle Özgür SONER beyin konuşmasını sevdim, gayet gerçekçi ve işin içinden biri olarak konuştu. Özellikle teknik terimlerden ziyade kişiyi yönlendirme hakkında geçti konuşması.

Ünüversite hocalarının yaptıkları konuşmalar daha çok akademik oldu pek bana göre değildi. Özellikle salondaki 3.sınıf bir öğrencinin durmadan bir iş yerinde staj yapıp devam etmek ile yüksek lisans arasında kaldığını belirtmesi ve bunu "bağa ne kazandıraaacağğ" demesi ile gıcık etti beni. (düşüncem ise şöyle oldu: sen yap bişeyler yap elbet bişe kazanırsın, kazandırmazsada öğrenmiş olursun be gtk. :@ )neyse konferansın sonunda kendimde oyun yapacak cesareti buldum ufak bir oyun yapmayı planlıyorum 4 ay içinde. sonrasında hızlanırım :)yarın da steam ve içerisindeki bir kaç oyun tanıtımı hazırlayabilirim umarım eğer taşınma durumum olmazsa. bahçeye geçmeye karar verdim evde çocuk ile çok zor herşey. :(

(http://http://www.oyunder.org/site/wp-content/uploads/2014/12/boluG3-v2-2-724x1024.jpg)