Arch Linux Türkiye Forum

DİĞER KONULAR => Diğer Arch => Konuyu başlatan: AguilaNegra - 28 Ağustos 2013 - 11:47:32

Başlık: Manjaro sorusu
Gönderen: AguilaNegra - 28 Ağustos 2013 - 11:47:32
Merhaba,

Dün Manjaro kde 0.8.6. x64 sürümünü kurdum,ilk güncelleme tamamlanamadı ve sorun oluştu.

-İlk sorum iso kalıbı ile ilgili,güncel iso varmı? onu indirip kursam daha iyi olacak çünkü ilk güncelleme 830 Mb idi ve tamamlanamadı ve sorun oluştu.

-İkinci sorum oluşan sorun,güncelleme yarım kaldı ve sistemi yeniden başlatınca ''reaching grafic interface''kısmında takılıyor,normal açılışta da kurtarma kipi ile açılışta da.

bu sorunu aşmanın yolu var mı?yoksa yeniden kurulum mu yapmalıyım?

Teşekkürler
Başlık: Re: Manjaro sorusu
Gönderen: cumali - 29 Ağustos 2013 - 00:10:35
Merhaba @AguilaNegra. Evet güncel iso kalıbı var.  Ancak bunlar Xfce, Openbox ve Net-edition ortamlarıdıtr. Diger masaüstü ortamlarını içeren iso kalıplarını ise ( Kde,Cinnamon/Gnome, Mate ve Lxde ) Manjaro Türkiye ekibi tarafından destek amaçlı olarak çıkartılmakta idi. Ne varki geliştirici tarafından depolardaki birtakım düzenlemelerden dolayı şu an çalışmaları tamamlanmadı. Bu yüzden de 0.8.7 sürümü oluşturulamadı. Gelişme olduğu takdirde duyuru yapılacaktır.Bu kısa bilgiden sonra size 0.8.7 sürüm bağlantılarını vereyim. http://http://sourceforge.net/projects/manjarodev/files/review/0.8.7/İkinci sorunuza gelince, uçbirim çıktısı olmadığından nerede ve neden güncellemenin yarıda kaldığı konusunda fikir yürütemiyorum. Yeni kurulum için şimdilik Net -Edition ile Kde ortamını kurabileceginiz gibi güncel 0.8.7 Openbox oiso kalıbını indirip bir iki komutla yine Kde kullanabilirsiniz.
Başlık: Re: Manjaro sorusu
Gönderen: AguilaNegra - 29 Ağustos 2013 - 10:29:59
@cumali, cevap için teşekkür ederim.

güncelleme sırasında bu aralar sıkça yaşanan elektrik ve/veya internet bağlantısı kesilmelerinden biri gerçekleşti,elektrik kısa bir süre için gitti-geldi modem yeniden bağlanmaya çalışırken bilinen bağlantı kesildi mesajı geldi ben de güncellemeyi kapattım,toplam 830 Mb güncelleme görünüyordu ve sanırım bir saatten fazladır devam ediyordu.

Sistemi kapattım ve ertesi gün açamadım,her iki açılış seçeneğinde de masaüstüne veya tty ekranına düşme imkanım olmadığı için çıktı veremiyorum.

Takıldığı yer grafik interface bölümü.

Anladığım kadarı ile,Ubuntuda ki kurtarma kipi benzeri komut satırına düşerek güncellemeleri tamamlama şansım yok.

Bu durumda,ya aynı iso kalıbı ile tekrar yükleyip kesinti olmaması için dua edeceğim veya xfce güncel kalıbı indirip onu kuracağım.

Teşekkür ederim.