Arch Linux Türkiye Forum

Gönderen Konu: Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug  (Okunma sayısı 125 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6 Yanıt  Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug
: 19 Mayıs 2018 - 22:52:21

Çevrimdışı Empat

• Newbie
  • *
  • 6
  • Dağıtım: Arch Linux
Merhaba.

Forum Profili ayarlarında ve iletimizi yazacağımız metin kutusunda bir bug olduğunu keşfettim. Forumun kalitesini yitirmemesi açısından bu bug'ları düzeltmenizi talep ediyorum.

Forum Profili ayarlarına girdikten sonra altlarda Dağıtım: yazısı ve karşısında bir metin kutusu var. Bu metin kutusuna her ne yazarsak yazalım ( karakter, harf, rakam, sayı, hepsinin karışımı ya da Ubuntu, Manjaro, Debian vb. Linux dağıtımı isimleri ) kaydettiğimiz zaman otomatik olarak Arch Linux metinini işliyor. Hiç bir şey yazmadığımız zaman dağıtım kısmını profil özetinde göstermiyor. Karakter, rakam, harf, sayı, hepsinin karışımı veya Linux dağıtımı isimleri bunların hepsini tek tek denedim. Hepsi de profil özetinde Arch Linux sonucunu döndürüyor. Şu detayı da belirtmek isterim. Her denememde Forum Profili bölümüne girip ilgili metin kutusunu herhangi bir şey ile doldurduktan sonra Profiliniz başarıyla güncellenmiştir uyarısıyla karşılaştım. Yani kaydetmeme gibi bir durum yok. Ek olarak sürüm kısmını da denedim. Sürüm kısmında bir sorun göremedim.

Tam bunları yazdıktan sonra gönder tuşuna basmadan önizleme yaptım ve bir bug ile daha karşı karşıya kaldım. Bazı kelime veya kelimeleri metin kutusunun üstündeki B yazan buton ile kalınlaştırmak istedim. Metin kutusunda istediğim kelime veya kelimeleri kalınlaştırdım. Yine de alışkanlığım gereği önizleme butonuna basıp tekrar önizlenmiş halini tekrar okuyunca istediğim kelimelerin kalınlaşmadığını gördüm. Bende ( HTML bilgim var. ) ilgili HTML etiketlerini elle yazarak denedim. İlgili etiketler arasına aldığım kelime ya da kelimeler önizleme de yine kalınlaşmadı. Ardından kaydete tıklayıp iletiyi düzenleyip denedim. Yine işe yaramadı. İletimi kaydettiğimde değişen tek şey denediğim [ b ] kelime [ / b ] ve [ B ] kelime [ / B ] etiketlerinin kaybolması oldu. Üstte etiketler HTML etiketi olarak algılanıp kaybolmasın diye boşluklarla yazdım.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2018 - 23:08:47 Gönderen: Empat »
Sazımı asın duvara
Yalnız kalsın bahtı kara
Vasiyetim tüm dostlara
Türkülerle gömün beni

Yanıtla #1
: 20 Mayıs 2018 - 17:57:28

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.080
    • ARCHER KIM
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Sürüm: *
  • Ekran Kartı: Nvidia / ATI
Dağıtım isimleri vs profil alanı ile ilgili bende sorun yok ?
https://s2.imagebanana.com/file/180520/WsqtUEBr.png
Forum Profili Ayarlarındaki ve İleti Kutularındaki Bug

İleti yazma alanındaki şu düğmeyi kullanmayı denedin mi ?
https://s2.imagebanana.com/file/180520/mgFoW8wX.png

Yanıtla #2
: 20 Mayıs 2018 - 21:26:29

Çevrimdışı Empat

• Newbie
  • *
  • 6
Bu detayı da belirtmek isterim. İlk foruma kaydolduğum zaman Ubuntu 18.04 LTS kullanıyordum. Yeni yeni Arch'a geçme kararı almıştım. O zaman da dağıtım kısmını Ubuntu yapamadım. Yazdığım Ubuntu otomatik olarak Arch Linux olarak döndü geriye. Forumun tekrardan yapılandırıldığını gördüm. O yüzden bug ile ilgili hemen bir konu açmadım. Dün denedim aynı işlemi ve hatta daha fazlasını ( karakter, sayı, harf, random veya bir dağıtım ismi ) yine kabul etmeyince konu açma gereği duydum. Şuan tekrar denedim. Dağıtım ismini başarılı bir şekilde istediğim bir şeyle değiştirebildim. Fakat b etiketi konusu hala geçerli. Kullandığım tarayıcı ve sürümü: Chromium 66.0.3359.181
O dediğiniz görünümü değiştir butonunu tıkladım. Tek farklılık elle yazmadığım HTML etiketlerinin görünür hale gelmesi oldu.
Bugün gün içinde telefondaki chrome tarayıcısı ile foruma girdiğimde dün ki kalınlaştıramadığım kelimeler kalınlaşmıştı. Kodlamalarda tarayıcı uyumluluğu ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba ?

etiketleri el ile yazdığım kelime
etiketleri B butonu ile eklediğim kelime

Bunlar da b etiketi sorunuyla ilgili resimler:

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018 - 21:32:37 Gönderen: Empat »
Sazımı asın duvara
Yalnız kalsın bahtı kara
Vasiyetim tüm dostlara
Türkülerle gömün beni

Yanıtla #3
: 21 Mayıs 2018 - 00:57:47

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.080
    • ARCHER KIM
deneme
[ b]deneme87978987[/ b] etiketi ile ilgili hata devam ediyor, bakıyorum.

Yanıtla #4
: 21 Mayıs 2018 - 01:19:21

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.080
    • ARCHER KIM
Studio temasından kaynaklanan bir hata...

https://forum.archtr.org/index.php?action=profile;area=theme
bağlantısından Studio dışında istediğin bir temayı seçerek hatayı tekrarlayabilir misin ?

https://s2.imagebanana.com/file/180521/2xiMV0FI.png

Yanıtla #5
: 21 Mayıs 2018 - 19:08:44

Çevrimdışı Empat

• Newbie
  • *
  • 6
Temayı değiştirince B etiketi sorunu çözüldü. İlginiz için teşekkür ederim.
Sazımı asın duvara
Yalnız kalsın bahtı kara
Vasiyetim tüm dostlara
Türkülerle gömün beni

Yanıtla #6
: 22 Mayıs 2018 - 03:28:18

Çevrimdışı decent

• Administrator
  • 1.080
    • ARCHER KIM